Asmadan Asmadan

Bursa: +90 224 452 0228

Eskişehir: +90 222 502 0505

Çalışma Saatleri:10:00 - 00:00

ASMADAN BİSTRO & ENOTECA EKİBİ

Engin Gül
CHEF DE CUISINE

1996 senesi ilk okul yaz tatilinde dedesinin lokantasında işe başladı.Burada garsonluk ve dönercilik yaptıktan sonra 2002 yılında Bursa Hancıbey Kebapçısı’nda profesyonel olarak çalışmaya başladı.Çırak olarak başladığı tesisten usta başı olarak ayrıldı.

2003 senesinde Paşaoğlu Kebap adıyla kendi işyerini açtı.Burada Bursa İskender Kebap ağırlıklı olmak üzere Türk Mutfağı ve pide çeşitleri imalatı yaptı.2005 senesinde askerlik sebebiyle işyerini bir başka kişiye devretti. 2005-2006 yıllarında askerliğini İstanbul Çatalca’da subay ve astsubay aşçısı olarak yaptı.
2006 senesinde Bursa Kervansaray Thermal Hotel’de gece aşçısı olarak işe başladı.Altı ay gece çalıştıktan sonra Gardmange , Banquet ve Alacarte mutfaklarda çalıştı.

2010 yılında İstanbul Legacy Ottoman Hotel’de Chef de Party olarak işe başladı ve daha sonra Sous Chef oldu.Çalıştığı Executive Chef işten ayrılınca 3 ay kadar yerine görev aldı. 2011 yılında The Green Park/Merter Hotel’de Executive Sous Chef olarak göreve başladı. 2012 yılında da uluslararası otel deneyimi olmadığı ve bunu bir eksiklik olarak gördüğü için Swiss Hotel tarafından yapılan teklifi kabul etti ve Commis olarak başladığı mutfaktan 2015 yılında Turkish Cuzine Chef olarak ayrıldı. 2016 yılında gelen teklif üzerine Nola Restaurant’ta Sous Chef olarak çalışmaya başladı. Çok güzel bir başlangıç yapmasına rağmen bomba olayları dolayısı ile zor günler geçiren restorandan ayrılmak durumunda kaldı. 2017 Ocak ayından itibaren Movenpick Hotel Golden Horn otelde Chef de Party olarak çalışmaya başladı.
İnsanlık var olduğu sürece var olacak bir mesleği yaptığını düşünen Gül, mesleğini seviyor ve her gecen gün daha iyi olabilmek için çaba gösteriyor. Gül’e göre bu mesleğin sonu yok ve bu sonsuzluk , ondaki merak olgusunu her geçen gün daha çok tetikliyor. Yeni mutfaklar, yeni ustalar, yeni menüler görmek için can atan şef, aşçılığın para kazanma aracı ile yapılan bir meslek değil bir yaşam biçimi , bir sanat dalı olduğuna inanıyor.

Göksel Arslan
SOMMELIER

1980 yılında yeme içme sektörüne girmiş ve Tarabya Oteli, Sheraton Otelini takiben 1996 yılında İstanbul Borsa Restaurantları’nın bar şefliğini ve sommelierliğini yapmıştır.

2000 yılına gelindiğinde Türk Sommelierler Masasının kuruluşunda yer almış ve Türkiye’de sommelierlik ve şarabın tanınması için büyük çaba sarf etmiştir. Ulusal ve uluslararası şarapların ülkemizdeki bilinirliğine öncülük yapan sayılı isimlerden biridir.

Ülkemizde faaliyet gösteren üniversitelerin çoğunda gastronomi ve şarap adına sunumlar yapmış ve gastronomiye ilgisi olan öğrenci ve tüketici guruplarının bu alan da bilgilenmesini büyük katkı sağlamıştır.

1996 ve 2013 yılları arasında yaptığı çalışmalarla, 7 coğrafi bölgenin toprağına ve karakterine uygun yerli Türk Şaraplarını yöresel Türk Mutfağının ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi kendisine hedef edinmiş öncülerden biridir.

Etnik mutfak, etnik şarap uyumu konularında uzman olan Göksel Aslan, Türkiye’de şarap sözcüğü ile özdeşleşmiş kişilerden biridir. Göksel Arslan Sivas’tan yola çıkarak şaraba, şiirin şişedeki hali diye edebi bir bakış getirmiş şarap ile yaşamaya devam eden bir maceracıdır…

Asmadan’ın büyülü dünyası Instagram’da!